Anaftin® tervisenõuanded

Vähem stressi hammaste tuleku ajal

Kui hambad on läbi igeme lõikumas, võib laps olla pinges. Beebi uni saab kergesti häiritud ja hammaste tulek võib muuta selle veelgi keerulisemaks.

Laps, kellel tulevad hambad

Hammaste tuleku tüpoloogia

Hammaste tulek on väga individuaalne ja iga laps reageerib erinevalt. Mõne lapse käitumine ei muutu peaaegu üldse ja neil esineb vaid vähene ebamugavus, samal ajal kui teised muutuvad rahutuks ja nende põsed hakkavad punetama. Mõnel lapsel tekib isegi kõhulahtisus või väike palavik, kuigi ei ole selge, kas need sümptomid on tegelikult hammaste tulekuga seotud või on tegemist kokkulangevusega, sest palavikku ja muid tervisehäireid esineb küllaltki sageli.

hammaste tuleku ajal iseloomulik kõigile lastele, on suurenenud süljevoolus. Lapse riiete kaela- ja rinnaesine muutub kiiresti läbimärjaks. Suurenenud süljevooluse korral on abiks pudipõll. Kui laps liigub juba palju ringi, võib selleks otstarbeks paremini sobida kaelarätik.

Hammaste tuleku ajal paneb laps asju suhu. Lapsele meeldib närida, sest see masseerib igemeid, mis omakorda leevendab valu ja toetab hammaste lõikumist. Hammaste tuleku ajaks on müügil palju erinevaid tooteid. Kerge ja lihtsalt käes hoitav närimisrõngas on ohutum kui muud esemed. Pange vedelikuga täidetud rõngas külmkappi, kuid mitte kunagi sügavkülma. Sügavkülmas hoitud rõngas on liiga külm ja võib kahjustada lapse tundlikku nahka.

Tähelepanu kõrvalejuhtimine on lihtne viis hammaste tulekuga seotud ebamugavuse vähendamiseks. Kui mängite lapsega või lähete jalutuskäigule, aitab see tal tõenäoliselt mõneks ajaks ebamugavuse unustada. Saate oma last sel väljakutseid pakkuval ajal aidata, pöörates talle rohkem tähelepanu ja näidates üles armastust. Lubage beebil enda lähedal olla, kiigutage teda või laulge talle. Pidage alati meeles, et pahaseks saamine ei tee kunagi olukorda paremaks. Olge nii lapse kui enda pärast kannatlik. Et hammaste tulekuga seotud ebamugavust veelgi leevendada, kaaluge tõestatud toimega toote, näiteks Anaftin® igemegeeli kasutamist.

Rahulikel vanematel on rahulikud lapsed

Lapse hammaste tulek nõuab vanematelt palju aega ja energiat ning nagu iga lapsevanem teab, on aeg ja energia kaks asja, mida enamikel värsketel lapsevanematel napib. Lapse suuremad nõudmised võib tekitada stressi ja vallandada negatiivseid tundeid. Et ennast sellel stressirohkel ajal mitte ülekoormatuna tunda, peavad lapsevanemad leidma viisi, kuidas luua tasakaal lapse nõudmiste ja muude igapäevaste kohustuste vahel, leides samal ajal aega ka iseendale.

Tähtis on kohe algusest peale enda jaoks aega leida. Jagage lapse eest hoolitsemise aega oma partneriga. Kui see ei ole võimalik, korraldage muu abi. Vanavanemad, õed-vennad või sõbrad hoolitsevad sageli hea meelega paar tundi lapse eest. Kasutage aega targalt, lubades endale väikese puhkuse ja ärge kulutage seda aega asjatoimetuste tegemisele.