Suu on sissepääsutee kehasse ja tähtis on hoida suulimaskest tervena.
Suuhügieeni üks eesmärk on patogeensete bakterite vähendamine
Suuõõne tervis saab alguse korralikust toitumisest. Toit võib suutervist mõjutada negatiivselt või positiivselt. Eelkõige on tähtis piisavalt juua ning hoiduda nii palju kui võimalik magusast (kommid, moos, rafineeritud tooted) ja happelisest toidust (vein, puuviljamahlad).
Suuõõs puutub kokku sissehingatava õhu ja toiduga – ning seeläbi erinevate bakteritega. Enamik neist on ohutud ja organismi immuunsüsteem hoiab need bakterid tavaliselt kontrolli all. Kuid ilma õige suuhügieenita võivad bakterid saavutada taseme, mis viib suuinfektsioonide tekkeni.
Igapäevane hooldus ja ennetus on parim, mida saate teha suuhügieeni tagamiseks. Kuid hammaste puhastamine või hambaniidi kasutamine võib kogemata viia väikeste vigastuste tekkeni. Suuhügieeni toetab suuloputuslahuse kasutamine, milles sisalduvad koostisosad katavad väikesed limaskestakahjustused.
Hambahari, hambaniit ja hambavahehari igapäevaseks hambahoolduseks
Esmatähtis on korralik harjamine. See eemaldab hambakatu ja toiduosakesed hammaste sise- ja välispinnalt ning närimispinnalt. Kuid mitte kõik ei puhasta hambaid korralikult. Pöörake erilist tähelepanu järgmistele punktidele:
Hambavahesid saate puhastada hambaniidi või hambavaheharjaga. See sobib isegi väga tihedalt asetsevate hammaste puhul. Kui hambaarst või hügienist soovitab hambavaheharja, soovitab ta ka sobivat suurust.